
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 6.5 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 15 A |
| Output Voltage | 3 V to 100 V |
| Operating Supply Voltage | 65 V |
| Output Type | Transistor Driver |
| Operating Supply Current | 4 mA |
| Quiescent Current | 4 mA |
| Synchronous Rectifier | No |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Boost, Flyback, SEPIC |
| Switching Frequency | 875 kHz |
| Number of Outputs | 1 |
| Fall Time | 20 ns |
| Rise Time | 25 ns |
| Max Duty Cycle | 100 % |
| Clock Sync | Yes |
| Number of Output Phases | 1 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Function | Step-Up |
Stock: 938
Distributors
pcbx
Unit Price$1.99430
Ext.Price$1.99430
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.99430 | $1.99430 |
| 10 | $1.68019 | $16.80190 |
| 25 | $1.54048 | $38.51200 |
| 50 | $1.41239 | $70.61950 |
| 100 | $1.29495 | $129.49500 |
| 300 | $1.24772 | $374.31600 |
| 500 | $1.20222 | $601.11000 |
| 1000 | $1.16322 | $1163.22000 |
